11 iulie 2026
No menu items!

Bătaie între eleve, într-o școală din Colceag. Povestea din spate scoate la iveală un conflict de familie exploziv

Cele mai vizualizate articole

Scene șocante într-o unitate de învățământ din Colceag, unde o elevă de doar 15 ani a fost bătută de o colegă mai mică, în plină zi, chiar în timpul unei pauze.

Totul ar fi pornit de la un schimb de replici aparent banal, însă conflictul a escaladat rapid. Martorii spun că, în doar câteva momente, discuția s-a transformat într-o agresiune fizică, iar fata de 14 ani ar fi început să o lovească pe victimă.

Alerta a fost dată de bunica adolescentei agresate, iar polițiștii au ajuns de urgență la fața locului. Un echipaj medical a intervenit imediat, acordând îngrijiri fetei, care, din fericire, nu a avut nevoie de transport la spital.

Însă, dincolo de bătaia din școală, ancheta scoate la iveală un detaliu tulburător: conflictul dintre cele două adolescente ar avea rădăcini într-un scandal de familie. Surse apropiate cazului susțin că tatăl fetei bătute ar fi avut, înainte de arestare, o relație extraconjugală cu mama agresoarei.

Mai mult, situația victimei este una dificilă: ambii părinți se află în prezent în închisoare, iar ea este crescută de o rudă.

Chiar dacă polițiștii au stabilit că nu există un risc iminent, cazul este departe de a fi închis. A fost deschis un dosar penal pentru lovire sau alte violențe, iar Direcția pentru Protecția Copilului a fost notificată.

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

Trei zile fără apă caldă! Aflați care sunt zonele din Ploiești afectate

Termo Ploiești va întrerupe furnizarea apei calde de consum (ACC), în perioada 13.07.2026, ora 08:00 – 16.07.2026, ora 21:00, pentru...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies