Marșul împotriva poluării Ploieștiului a avut loc, joi, la Ploiești.
Pornit de la parcul Mihai Viteazul, marșul a continuat până în fața sediului primăriei Ploiești. Alaturi de protestatari s-a alăturat și primarul Adrian Dobre, care a mers alături de aceștia...