Municipiul Ploieşti va face parte din structura numită ADI Mobilitate, al cărei scop va fi acela de a înfiinţa, organiza şi gestiona transportul public în comun în zona metropolitană.
Consilierii municipali au aprobat, azi, proiectul de hotărâre privind asocierea municipiului...