Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă informează că ventilatoarele unităţii mobile de terapie intensivă de la Spitalul "Victor Babeş" s-au oprit pe fondul presiunii crescute peste valoarea maximă admisă, iar reprezentantul firmei care a distribuit ventilatoarele a refuzat să intre...
Trei pacienţi au murit, în această seară, după ce instalaţia de oxigen a unităţii mobile de terapie intensivă de la Spitalul Victor Babeş s-a defectat. Alţi cinci pacienţi au fost transferaţi.
”Ministerul Sănătaţii a fost informat, prin Centrul Operativ pentru...