Președintele PNL Prahova și candidatul Alianței PNL-USR-PLUS pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Prahova, Iulian Dumitrescu, precizează într-o declarație politică faptul că Guvernul Ludovic orban a alocat județului Prahova în primele 9 luni ale acestui an mai mulți bani decât a dat fostul guvern PSD în 2019. iată ce a declarat liderul liberal: ”Guvernul #PNL a alocat, din Fondul de rezervă bugetară, suma de 41,585 milioane de lei celor 104 localităţi din Prahova. Banii au ca destinaţie finală mai multe proiecte de investiţii aflate în fază de implementare.
Executivul liberal a dat, în mai puţin de nouă luni din anul 2020, mai mulţi bani judeţului nostru decât PSD în tot anul 2019. Or, acesta este semnul unei schimbări profunde: judeţul Prahova va primi exact banii pe care îi merită ca să se dezvolte.
Sunt convins că, după alegerile locale şi parlamentare, vom avea administraţie de Dreapta atât la nivel judeţean, cât şi la nivel naţional.
De aceea, pe 27 septembrie, votaţi Alianţa Dreptei, #PNL – #USR – #PLUS, pentru Consiliul Judeţean, locul 3 pe buletinele de vot. În felul acesta, spunem „Adio, PSD!””