Primarul Ploieştiului, Andrei Volsoevici, a anunţat, azi, că primăria este obligată de Garda de Mediu Prahova să igienizeze terenurile de la marginea oraşului care au fost transformate în gropi de gunoi.
Edilul a explicat că este vorba despre un efort financiar de circa 3 milioane de lei al municipalităţii, care este obligată să acţioneze pentru a igieniza terenurile de la periferie care au fost abandonate de proprietari. Practic, aceste costuri vor fi suportate din banii noştri, ai contribuabililor, însă primăria se va îndrepta în instanţă împotriva celor care nu au avut grijă de acele terenuri şi va solicita restituirea sumelor cheltuite.
FOTO CU CARACTER ILUSTRATIV



