Proiectul privind personalizarea tramvaielor din municipiul Ploieşti de către tineri pasionaţi de artă stradală continuă.
Un prim tramvai a fost redecorat exterior, în urmă cu câteva săptămâni, prin tehnica graffitti, cu imagini dedicate dramaturgului Ion Luca Caragiale.
Operele de pe alte două tramvaie au fost finalizate, a anunţat, azi, Primăria Ploieşti. De această dată, imaginile sunt dedicate actorului Toma Caragiu şi compozitorului Paul Constantinescu.




