Primarul municipiului Ploiești, Andrei Volosevici, a anunțat astăzi că licitația pentru marcaje a fost finalizată și că firma desemnată câștigătoare va fi chemată marți să semneze contractul:
”Mâine, 10 august 2021, voi semna contractul pentru execuția și întreținerea marcaje rutiere în municipiul Ploiești. Câștigătorul licitației organizată de municipalitate este compania M.I.R.A. International, iar contractul este în valoare de 1.131.150,00 lei fără TVA, având termen de valabilitate până la 31.12.2021. Menționez faptul că, astăzi, în cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Local Ploiești, a fost votată rectificarea bugetară în vederea suplimentării sumei alocate pentru obiectivul Marcaje rutiere”.
În prima etapă vor fi refăcute cele de pe: blv. București, Independenței și Republicii, în zona Pieței Victoriei, pe Șoseaua Vestului și pe străzile/tronsoane dintre străzile Vasile Milea, Carpați, Democrației, Gheorghe Doja, Ștrandului, Domnișori, Mărășeşti, Libertății, Cuza Vodă, Mareșal Averescu și Mihai Bravu.
Cele mai vizualizate articole
Evaluează articolul
Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii
- Cerinte:
- Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
- Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
- Experienta minima: 2 ani cu oamenii.
Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com



