25 aprilie 2026
No menu items!

LOC DE JOACĂ MODERN ÎN PARCUL AURORA VEST

Cele mai vizualizate articole

Primăria Ploieşti a realizat un nou loc de joacă modern, în Parcul Aurora Vest.

Noua zonă de agrement din Parcul Aurora Vest, deschisă pentru copii, include echipamente de joacă noi, care corespund cerinţelor de siguranţă şi protecţie omologate. Acesta este pavat cu un covor din tartan – antitraumă şi este împrejmuit cu gard metalic, frumos colorat.

De asemenea, noul spaţiu destinat recreerii este amplu, are alei de acces realizate din dale şi este dotat cu obiecte de joacă noi, dispuse într-o gamă variată, rezistente la uzură şi plăcut finisate, adecvate pentru vârste diferite.

Această investiţie a municipalităţii a fost derulată în parteneriat cu firma ArtsaniCOM S.R.L., valoarea totală a investiţiei fiind de 376.654,00 lei.

Reamintim că, în perioada 2017-2020, la nivelul municipiului Ploieşti au fost desfiinţate 27 de locuri de joacă.

Pentru a remedia această situaţie, Primăria Ploieşti s-a axat, în actualul mandat, pe renovarea şi înnoirea zonelor de agrement din cartiere, reprezentanţii municipalităţii fiind atenţi la cerinţele cetăţenilor şi conştienţi, totodată, că joacă şi relaxarea reprezintă metode eficiente de învăţare pentru copii, aflaţi într-un proces continuu şi complex de dezvoltare.

Astfel, până în prezent au fost realizate 13 locuri de joacă noi, în cadrul unor parteneriate public-private şi au fost reabilitate locurile de joacă aferente unităţilor de învăţământ din oraş.

Municipalitatea ploieşteană continuă programul de modernizare a locurilor de joacă din oraş, cel de-al 14-lea urmând a fi finalizat în cartierul Malu Roşu.

 

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

David Popovici imbatabil la 200 m liber!

David Popovici rămâne de neoprit! Astăzi a reușit să câștige cursa sa favorită de 200 m liber, la Campionatul...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies