29 aprilie 2026
No menu items!

CONTROALE OPC LA MALL-URILE PLOIEŞTENE, ÎN ZONA FOOD COURT. AMENZI DE 20.000 DE LEI

Cele mai vizualizate articole

Comisarii de la Protecţia Consumatorilor au verificat, ieri, zonele de tip Food Court din cele trei mari mall-uri aflate în Ploieşti, în urma deficienţelor fiind aplicate amenzi total de 20.000 lei.
Şeful Comisariatului Regional pentru Protectia Consumatorilor Regiunea Sud Muntenia, Ion Iordăchescu, spune că au fost verificați 3 operatori economici, cfiind constatate următoarele deficiențe:
Ploiesti Shopping City
*căile de aprovizionare ale depozitelor operatorilor economici din food-court erau neigienizate (scari, culoare de acces, lift aprovizionare) , cu prezenta, pe alocuri de mizerie, resturi alimentare si de amabalaj,
*pereti murdari, cu portiuni de vopsea exfoliata.
*liftul destinat exclusiv aprovizionării era neigienizat, prezentand mizerie in zona pragurilor/usilor de acces, peretii interiori murdari.
Operatorul economic a fost sancționat cu o amenda în valoare de 10.000 lei. În timpul controlului, s-a dispus oprirea temporară a prestarii serviciilor pentru zona de aprovizionare, respectiv oprirea accesului în aceste zone, până la remedierea deficiențelor.
Afi Palace Ploiești
*scaun cu spătar deteriorat
*masa servire cu muchie deteriorată
*in zona de aprovizionare pereți neigenizati cu vopsea exfoliază, glafuri ușa acces și lift deteriorate.
Operatorul economic a fost sanctionat cu o amenda în valoare de 10.000 lei.
La data încheierii documentului de control ambii operatori economici remediaseră deficiențele constatate.
Prahova Value Center – nu au fost constatate deficiențe.

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

Patricia Bădulescu, trofeu la doar 10 ani în competiția TVR „Vedeta Familiei”! Copila-minune din Boldești-Scăeni pornește spre marile scene ale lumii

La numai 10 ani, Patricia Bădulescu din Boldești-Scăeni scrie deja o poveste impresionantă despre talent, muncă și curaj. Micuța...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies