Garda de Mediu Prahova face controale la rafinăriile din arealul Ploieştiului, după reclamaţiile din ultima perioadă privind aerul irespirabil.
„Ca urmare a disconfortul olfactiv resimțit de locuitorii Municipiului Ploiești în ultima perioadă, precum și a sesizărilor primite, Garda de Mediu Prahova a demarat acțiuni de inspecție și control la rafinăriile din arealul Ploieștiului. Vom reveni cu informații noi și cu concluziile noastre după finalizarea acțiunilor de control”, anunţă instituţia.



