Un copac din parcul Mihai Viteazul din municipiul Ploieşti s-a rupt pe jumătate din cauza rafalelor puternice de vânt.
O parte din crengile acestui pom au căzut peste firele electrice, acestea fiind rupte.
La faţa locului este aşteptat un echipaj al SGU pentru înlăturarea copacului.
UPDATE
Potrivit SGU, 7 intervenţii au loc la această oră în Ploieşti pentru îndepărtarea unor copaci sau ale crengilor acestora rupte de vânt.



