Turiştii aflaţi la Sinaia, dar şi localnicii au primit, din nou, mesaj RO-ALERT prin care sunt avertizaţi despre faptul că în zona Castelului Peleş se află un urs.
Este a treia alteră de acest gen din ultimele 4 zile.
Duminică a fost semnalată prezenţa unei ursoaice cu pui în zona dintre castelele Peleş şi Pelişor, iar aseară un urs a fost văzut pe strada Ferdinand.



