Două licee şi patru şcoli din municipiul Ploieşti vor beneficia de investiţii finanţate din fonduri europene.
Consilierii locali au aprobat, azi, şase proiecte de hotărâre care vizează pregătirea proiectelor pentru atragerea fondurilor respective.
Astfel, beneficiare ale banilor de la Uniunea Europeană vor fi Liceul Tehnologic „Toma Socolescu”, Colegiul Economic „Virgil Madgearu” şi şcolile „Andrei Mureşanu”, „Sfânta Vineri”, „I.A. Bassarabescu” şi „Sfântul Vasile”.
Proiectele, care vizează lucrări de extindere, modernizare şi/sau construire a unor săli de sport, vor fi depuse spre finanţare în cadrul Programului Operaţional Regional.



