Şoferul de 68 de ani care a provocat accidentul grav produs pe DN 1, la intersecţia cu Floreşti, a murit la spital în urma rănilor grave suferite.
Reamintim că acesta nu a acordat prioritate de trecere unei maşini condusă de un tânăr de 24 de ani.
În urma impactului deosebit de grav, a rezultat decesul a două femei de 63 și respectiv 71 de ani, dar și rănirea altor două femei de 42 și respectiv 68 de ani, pasagere în cele două autoturisme, precum și a celor doi şoferi.
Una dintre femeile decedate era soţia şoferului de 68 de ani.



