Primăria Ploieşti va oferi un stimulent financiar pentru nou-născuţi, un proiect întocmit în acest sens fiind aprobat, azi, de Consiliul Local.
Proiectul a fost anunţat, ieri, de PNL Ploieşti, însă toţi consilierii şi-au exprimat dorinţa de a figura drept iniţiatori.
Astfel,...