In aceasta după amiaza , la Spitalul Județean de Urgente Ploiesti a fost montata o unitate mobila de terapie intensiva dotata cu 12 paturi cu ventilatoare pentru cazurile severe de COVID-19.
Unitatea a fost transferata in județul Prahova, prin ordinul...