Un scandal cu împucături a avut loc, aseară, în zona Parcului Municipal Vest. La ora 21:00! Poliţia Prahova a comunicat speţa abia azi, la ora 14:17 şi asta cel mai probabil pentru ca cineva din presă a aflat despre eveniment şi le-a deranjat pe duduile de la Biroul de Comunicare!
„La data de 2 mai a.c., în jurul orei 21:00, Poliția Municipiului Polieşti a fost sesizată, prin SNUAU 112, despre faptul că, în zona Parcului Municipal Vest Ploieşti, doua persoane sunt lovite. La fața locului s-au deplasat polițiştii, care au constatat că în urma unui conflict spontan generat în trafic, doi bărbați ar fi fost loviți în zona capului cu pumnii, fiind folosit şi un obiect contondent. Ulterior unul dintre agresori ar fi tras cu un pistol tip airsoft cu bile de plastic, nesupus autorizării, asupra lor, provocându-le leziuni în zona spatelui şi membrelor superioare. Persoanele vătămate au fost transportate la o unitate medicală pentru a acordarea de îngrijiri de specialitate. În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, agresorii fiind conduși la sediul poliției unde în prezent se administrează probatoriu în cauza, unul dintre autori fiind deja reținut pentru 24 h”, a anunţat Poliţia.



