30 aprilie 2026
No menu items!

TRIBUNALUL PRAHOVA VA JUDECA OBLIGAREA TERMOFICARE PRAHOVA SĂ REIA FURNIZAREA APEI CALDE

Cele mai vizualizate articole

Tribunalul Prahova a fost desemnat, azi, definitiv, de Curtea de Apel Ploieşti să judece cauza privind obligarea firmei Termoficare Prahova sa să reia furnizarea apei calde în municipiu, conform legii. Astfel, Curtea de Apel Ploieşti a decis, practic, că specialiştii din cadrul Consiliului Judeţean Prahova au depus corect cererea de ordonanţă preşedinţială în acest caz.

Reamintim că CJ a depus cerere de ordonanţă preşedinţială la Tribunalul Prahova, solicitând ca instanţa să dispună obligarea firmei de termoficare să livreze din nou apă caldă.

Tribunalul Prahova şi-a declinat competenţa şi a trimis cauza la Judecătoria Ploieşti, instanţă care, la rândul ei, a retrimis dosarul către Tribunal.

Având în vedere faptul că s-a invit un conflict de competenţă între cele două instanţe, Curtea de Apel a fost cea care a decis unde se va judeca dosarul.

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

Patricia Bădulescu, trofeu la doar 10 ani în competiția TVR „Vedeta Familiei”! Copila-minune din Boldești-Scăeni pornește spre marile scene ale lumii

La numai 10 ani, Patricia Bădulescu din Boldești-Scăeni scrie deja o poveste impresionantă despre talent, muncă și curaj. Micuța...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies