O femeie din Floreşti a fost jefuită chiar de către iubitul ei! Fapta s-a petrecut în luna octombrie, iar inculpatul, un tânăr de 26 de ani, din judeţul Brăila, a fost reţinut, ieri, de poliţişti.
„În fapt, la data de 25 octombrie a.c., tânărul, în timp ce se afla în vizită la domiciliul unei femei din Floreşti, i-ar fi sustras mai multe bunuri precum un telefon mobil, bijuterii, o geantă, dar şi bani, cauzând un prejudiciu total de aproximativ 20.000 de lei”, anunţă Poliţia Prahova.
În vederea administrării probatoriului, a fost pus în aplicare un mandat de percheziţie la domiciliul acestuia, fiind găsite şi ridicate o parte din bunurile sustrase.
Se pare că victima şi inculpatul erau se cunoscuseră pe internet.
În baza probatoriului administrat, faţă de tânărul în cauză a fost luată măsura reţinerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat unităţii de parchet competente cu propunere de luare a unei alte măsuri preventive.
Cercetările sunt continuate de poliţişti, în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.



