24 iunie 2024
No menu items!

Ana Bogdan și Valentin Crețu au devenit Cetățeni de Onoare ai orașului Sinaia

Cele mai vizualizate articole

Cu mare bucurie și mândrie acordăm titlul de “Cetățean de Onoare” sportivilor Ana Bogdan și Valentin Crețu. Acești doi sportivi excepționali, născuți și crescuți în Sinaia, au adus onoare orașului nostru prin performanțele lor remarcabile pe plan național și internațional. Ana și Valentin sunt exemple strălucitoare ale dedicării, perseverenței și excelenței. Ei au demonstrat că prin muncă asiduă și susținere, visele pot deveni realitate. Vreau să le mulțumesc Anei și lui Valentin pentru tot ceea ce au realizat și pentru modul în care au reprezentat orașul nostru în toată lumea.” Vlad Oprea – primarul Orașului Sinaia

Sinaia se mândrește cu doi noi Cetățeni de Onoare, care prin performanțele de excepție realizate de-a lungul anilor au dus la dezvoltarea sportului local și promovarea imaginii orașului.

Născută la Sinaia pe 25 noiembrie 1992, Ana Bogdan și-a început activitatea sportivă sub îndrumarea tatălui ei, fost schior de performanță. În anul 2023, a reușit să devină a 39-a jucătoare a lumii, cea mai bună clasare a sa până în prezent. În anul 2024, a fost selecționată în lotul olimpic, reprezentând cu onoare și emoție România la ediția de vară a Jocurilor Olimpice de la Paris.

Valentin Crețu, născut la Sinaia pe 09 septembrie 1989, a fost cucerit de magia sporturilor de iarnă în anul 2000, iar de atunci, de la vârsta de 10 ani, practică sania la Clubul Sportiv Orășenesc Sinaia. A participat la competiții internaționale importante, inclusiv la patru ediții ale Jocurilor Olimpice de iarnă. În anul 2023, a obținut medalia de aur în Cupa Națiunilor la sanie, concurs desfășurat în cadrul etapei Cupei Mondiale de la Winterberg (Germania).

Simpatia și susținerea oamenilor fac din Ana Bogdan și Valentin Crețu veritabili ambasadori sportivi ai orașului Sinaia peste hotare și sunt un exemplu pentru toți copiii – să trăiască frumos și să-și urmeze visele.

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

INCENDIU LA HOTELUL VIGO DIN PLOIEŞTI

Un incendiu a izbucnit, azi, la hotelul Vigo de pe Boulevardul Independenței din Ploieşti. Incendiul a afectat un motor electric...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies