Şoferul unui microbuz de călători a fsot prins băut la volan de către poliţiştii prahoveni în timp ce conducea pe DN1 B la km 25+100, din direcția Buzău către Ploiești.
Bărbatul de 45 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, care a indicat o valoare de 0.24 mg/l alcool pur în aerul expirat.
„Pentru a ajunge de fiecare dată în siguranță la destinație, recomandăm tuturor participanţilor la trafic să adopte o conduită preventivă pe drumurile publice şi să adapteze în permanenţă modul de deplasare la condiţiile de drum, trafic, vizibilitate şi condiţiile meteorologice”, menţionează Poliţia Prahova.



