Spitalul de Pediatrie Ploieşti are un nou manager, unitatea sanitară fiind condusă acum, din postura de interimar, de dr Anca Miu. Conform site-ului oficial al spitalului, director medical interimar este dr. Oresta Vasile.
În luna ianuarie, la conducerea unităţii a...