18 mai 2022
No menu items!

VICTORIE! PETROLUL REVINE ÎN LIGA I DUPĂ ȘASE ANI

Cele mai vizualizate articole

Victorie mare pe stadionul Ilie Oană! În faţa a peste 12.000 de suporteri, echipa de suflet a ploieştenilor a reușit o victorie care îi asigură promovarea în Liga I. Meciul Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna (ultimul meci pe teren propriu din campionat) s-a încheiat cu scorul de 2-0. Victoria de astăzi oferă garanția promovării chiar dacă mai este de jucat o etapă. Golurile victoriei de astăzi au fost marcate de tânărul jucător, în vârstă de numai 19 ani, Mario Bratu, în minutele 38 şi 48 . Din minutul 58, Petrolul a jucat în zece jucători după ce Jarovic a fost eliminat după un fault comis asupra lui Marc. După fluierul de final, sute de suporteri au intrat pe gazon pentru a se bucura alături de jucătorii echipei Petrolul Ploieşti antrenată de Nae Constantin.