23 aprilie 2026
No menu items!

Accident pe DN 1A, în Lipănești! Un șofer a ajuns la spital!

Cele mai vizualizate articole

Polițiștii rutieri din cadrul Serviciului Rutier Prahova au fost sesizați azi, 26 februarie a.c., cu privire la faptul că în localitatea Lipănești, pe Drumul Național 1 A, a avut loc un accident rutier.

În baza sesizării, polițiștii s-au deplasat la fața locului, din primele verificări reieșind faptul că un tânăr de 21 de ani, aflându-se la volanul unui autoturism, pe Drumul Național 1 A, pe sensul de deplasare Ploiești către Brașov ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 74 de ani, care se deplasa în același sens.

În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto de 74 de ani, care a fost transportat la o unitate medicală pentru acordarea de îngrijiri de specialitate.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în ambele cazuri.

Traficul rutier este restricționat pe sensul de deplasare Ploiești către Brașov.

În cauză, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

David Popovici imbatabil la 200 m liber!

David Popovici rămâne de neoprit! Astăzi a reușit să câștige cursa sa favorită de 200 m liber, la Campionatul...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies