Traficul se desfăşoară alternativ, dirijat, pe DN 1 Ploieşti – Braşov, în zona staţiunii Sinaia, după ce două autoturisme au fost implicate într-o coliziune.
Din primele verificări a reieşit faptul că un bărbat de 70 de ani, în timp ce conducea un autoturism ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de un alt bărbat de 60 de ani.
În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătorilor auto, care au fost transportați la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în ambele cazuri.
Cercetările sunt continuate de către polițiști în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier, în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.



