22 aprilie 2026
No menu items!

MESAJUL NICOLETEI CRĂCIUNOIU, LA PLECAREA DIN FUNCŢIE: FIECARE VA PRIMI CEEA CE MERITĂ!

Cele mai vizualizate articole

Fostul director economic al Primăriei Ploieşti, Nicoleta Crăciunoiu, a transmis un mesaj de rămas bun colegilor săi înainte de a pleca din funcţie, la finalul perioadei de preaviz care a decurs după ce primarul Andrei Volosevici a demis-o.

Reamintim că, la finele lunii martie, Volosevici i-a desfăcut acesteia contractul de muncă după ce, la evaluarea din decembrie, i-a dat nota 2,07 și calificativul „nesatisfacator”.

„Încetează raportul de serviciu prin eliberarea din funcția publică de conducere de director executiv la Direcția Economică a doamnei Crăciunoiu Nicoleta ca urmare a obținerii calificativului nesatisfăcător în urma derulării procesului de evaluare parțială a performanțelor profesionale individuale pentru perioada 28.11.2022-21.12.2022 începând cu prima zi lucrătoare după încetarea preavizului”, se preciza în decizia semnată de primar.

În ultima sa zi de lucru, Crăciunoiu le-a transmis un mesaj colegilor săi, invocând dreptatea şi voinţa divină, cerându-le să fie buni şi să facă bine şi punctând că „fiecare va primi ceea ce merită”.

Redăm mai jos mesajul integral:

„A fi cu adevărat om este, şi azi, la aproape 2000 de ani de la pilda jertfei lui Hristos, o mare provocare pentru trăitori. Ceea ce lăsăm în urma noastră sunt atitudinile noastre, sunt faptele bune şi realizările noastre.
Spre fericirea mea, fac parte dintre puţinii oameni împăcaţi cu sine, care au căutat mereu echilibrul şi corectitudinea, atât în profesie, cât şi în relaţiile cu semenii.
Îmi iau, forţată, rămas bun de la voi, fără a înţelege răutatea cu care sunt, din nou!, înlăturată şi cu care sunt din nou tratată.
Să nu uităm, totuşi, cu toţii, ne supunem, mai devreme sau mai târziu, voinţei divine, iar legile oamenilor şi deciziile lor nu fac nici două parale în faţa legilor Lui.
Fiecare va primi, mai devreme sau mai târziu, ceea ce merită, iar aceasta nu este o realitate care se poate negocia.
Vă îndemn, aşa cum am făcut-o mereu, să fiţi oameni cu adevărat şi să nu faceţi rău, căci acesta îl poate face oricine!
Să faceţi bine, căci există numai cei buni şi cei demni, oneşti, cu frică de Dumnezeu şi numai cei aleşi îl pot face!
Să ne ajute pe toţi Dumnezeu să fim mai buni, să evoluăm şi să putem fi mândri de ceea ce facem şi ceea ce lăsăm în urma noastră!
Judecata divină şi a celor ce vor veni vor fi mai dure decât ale prietenilor care au interesul de a ne gâdila orgoliul şi de a-şi atinge scopurile personale şi interesele de grup.
Mulţumesc tuturor colegilor care au fost alături de mine în toată această perioadă, care au înţeles că am fost un om corect şi nu am pus interesele personale mai presus de cerinţele profesiei.
Cu drag,
Nicoleta Crăciunoiu”.

 

Evaluează articolul

Cele mai noi știri

TCE Ploiești scapă de insolvență. Primarul Mihai Polițeanu: „Ploieștenii au salvat compania”

Compania de transport public din Ploiești, TCE, va fi salvată de la insolvență, după ce Primăria a strâns fondurile...
spot_img

Next AG Holding SRL angajeaza Inginer proiectare si executie Instalatii distributie si transport gaze naturale pentru coordonarea proiectelor si lucrarilor societatii

    Cerinte:
  • Studii superioare de specialitate - Facultataea de Instalatii, Facultate inginerie;
  • Experienta minim 2 ani in proiectare si executie in constructii civile si industriale;
  • Experienta minima: 2 ani cu oamenii.

Autorizatii necesare: EGD, PGD, EGT, PGT
Pentru transmiterea CV-urilor va rugam sa utilizati adresa noastra de e-mail: office@nextedholding.com

Articole din aceeași categorie

- Advertisement -spot_img
NecenzuratPH Modifica preferintele pentru cookies